×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تکمیل سبد دارویی کشور به پشتوانه همه جانبه بانک ملی ایران

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک به عنوان حامی حوزه بهداشت و درمان کشور طی سال های اخیر با ارائه خدمات و استفاده از ابزارهای جدید مالی و اعطای اعتبارات مورد نیاز، کمک و حمایت از تکمیل و توسعه صنعت داروسازی و آزمایشگاه های مرجع، ساخت، تعمیر و تجهیز درمانگاه، کلینیک، مراکز درمانی، پزشکی و بیمارستان در سراسر کشور، همکاری های گسترده‌ای را به عمل آورده است. 

حمایت و همکاری های به عمل آمده بانک ملی ایران از صنعت داروسازی کشور موجب افزایش ظرفیت های تولید داروی کشور شده است. شرکت دانش بنیان داروسازی امین یکی از بزرگترین تولیدکننده های دارو‌های شیمیایی، گیاهی و مکمل های غذایی کشور در استان اصفهان است که با حمایت ها و پشتوانه همه جانبه بانک ملی ایران با خطوط متنوع تولید بیش از ۱۵۰ قلم دارو در رده های مایعات، جامدات و نیمه جامدات ازجمله قرص، کپسول، پلت، شربت را تولید می کند. 

محمد مهدی حقوقی مدیرعامل شرکت بنیان داروسازی امین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران دستیابی به دانش تولید دارو برای بیماری های خاص با کمک های های بانک ملی ایران را یکی از دستاوردهای این مرکز داروسازی دانست و افزود: با دستیابی به فناوری و تکنولوژی منحصربه فرد، انحصار ساخت این داروها از انحصار چهار کشور امریکا، آلمان، کانادا و سوئیس خارج شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه گیاهی این شرکت از منابع داخلی تامین می شود گفت: شرکت دانش بنیان داروسازی امین با تولید بیش از ۲۰۰ میلیون واحد انواع اشکال دارویی، سالانه ۱۰ درصد از سبد محصولات دارویی کشور را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروسازی امین دستیابی به فناوری تولید محصولات دارویی جدید را گامی مهم در صنعت داروسازی کشور دانست و گفت: همواره شیوه های داروسازی نوین و فرمولاسیون فرآورده های جدید دارویی با کیفیت این شرکت گام های اساسی در رفع نیاز دارویی کشور است که با دستیابی به دانش تولید آنها در داخل از خروج میلیون ها دلار جلوگیری شده است.  

وی در پایان سخنان خود گفت: در چهل سال گذشته با کمبود تولید دارو در کشور مواجهه بودیم اما امروز با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و حمایت های شبکه بانکی کشور به خصوص بانک ملی ایران، ظرفیت های تولید دارو افزایش یافته است.

true
true
true
true

true