×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تکمیل زنجیره ارزش راهبردی مهم برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجتبی اسلامی با اشاره به مزین شدن سال ۹۹ با شعار جهش تولید ازسوی مقام معظم رهبری گفت: یکی از اقدام‌های ضروری برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر است.

وی افزود: هم‌اکنون بخش بالادستی صنعت پتروشیمی اشتغال‌زایی مطلوبی ایجاد کرده است. این در حالی است که بنگاه‌های زیادی در بخش پایین‌دست پتروشیمی در کشور فعال‌اند. این مجموعه بنگاه‌ها چند میلیون تن در سال خوراک از پتروشیمی‌ها دریافت می‌کنند که این مقدار خوراک به اشتغال هزاران نفر منجر شده است.

دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه در مناطقی از کشور امکان ایجاد خوشه‌های صنعتی مبتنی بر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی وجود دارد که این واحدها عموماً سرمایه‌گذاری اندکی نیاز دارند، ادامه داد: اگر این واحدها به‌خوبی طراحی شوند می‌توانند صادرات‌محور هم باشند. با مهیا شدن زیرساخت‌ها بخش خصوصی تمایل وافری به سرمایه‌گذاری در واحدهای پایین‌دستی پتروشیمی دارد.

اسلامی با  تأکید بر اینکه سازندگان ایرانی آماده هرگونه همکاری با خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی ایران هستند، گفت: اکنون ۸۵ درصد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را می‌توانیم در داخل با قدرت بسازیم.

true
true
true
true

true