×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
تولید و تقاضای جهانی منگنز کاهش یافت؛ افت تولید، از چین و مالزی شروع شد

به گزارش کیوسک خبر به نقل روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل ازمجله متال بولتن، طی ژانویه ۲۰۲۰ میلادی کاهش تولید سنگ منگنز در اغلب مناطق جهان منجر به افت ۱۹ درصدی تولید این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی شد. طی مدت یاد شده، تولید جهانی سنگ منگنز یک میلیون و ۵۲۰ هزارتن به ثبت رسید که علاوه بر کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از افت ۱۰.۱ نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ میلادی بود.

طی ماه نخست سال جاری میلادی، کشورهای تولیدکننده این محصول در آفریقا و خاورمیانه (به جز مصر و نامبیا) با کاهش تولید مواجه بودند و با تولید ۸۲۵ هزار تن سنگ منگنز افت ۲۰ درصدی نسبت به ژانویه ۲۰۱۹ میلای را رقم زدند. همچنین افت تولید در آفریقای جنوبی و گابُن منجر به کاهش ۱۳ درصدی تولید آفریقا و خاورمیانه نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ میلادی شد.
همچنین در آسیا و اقیانوسیه ۳۸۶ هزار تن سنگ منگنز تولید شد که حاکی از افت ۳۵ درصدی سالانه و کاهش ۱۰ درصدی نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ میلادی است. علت این امر، کاهش تولید در مالزی و چین عنوان شده است.
کاهش تقاضای جهانی
تقاضای جهانی سنگ منگنز نیز طی ژانویه ۲۰۲۰ میلادی به یک میلیون و ۶۲۰ هزار تن رسید که افت ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد. این در حالی است که میزان تقاضای این محصول در آسیا و اقیانوسیه با کاهش ۳ درصدی نسبت به ژانویه سال قبل و افت ۶ درصدی نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ میلادی یک میلیون و ۳۱۰ هزار تن به ثبت رسید.

true
true
true
true