×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
تولید بیش از ۱۷۰ هزار بطری ماده ضدعفونی‌کننده دست در پتروشیمی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از شانا، صنعت پتروشیمی ایران همچنان از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کند و با مشارکت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی کارون تولید محلول آنتی‌سپتیک و آب‌ ژاول با هدف تامین بخشی از نیازهای کشور برای مواد ضدعفونی‌کننده از ابتدای اسفندماه پارسال آغاز شد و این روند همچنان ادامه دارد.

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار بطری نیم‌لیتری مواد ضدعفونی‌کننده دست تولید کرده و بیش از ۱۶۰ هزار بطری از این مواد تا این لحظه در میان مناطق عملیاتی ماهشهر و عسلویه و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، بهداشت و درمان صنعت نفت و دیگر بیمارستان‌ها و اداره‌های دولتی کشور توزیع شده است.

با توجه به اینکه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این محصول به‌صورت مشارکت شرکت‌های پتروشیمی و در مواردی دیگر شرکت‌های تابع  وزارت نفت انجام می‌شود، ۷۰ درصد حجم تولید به شرکت‌های مشارکت‌کننده اختصاص یافته و ۳۰ درصد به‌عنوان مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی در میان بیمارستان‌های دولتی و سایر سازمان‌ها و اداره‌ها توزیع می ‌شود.

 از دیگر اقدام‌هایی که از سوی صنعت پتروشیمی انجام شده است می‌توان به تلاش واحدهای تولیدی برای تداوم تولید و عرضه محصولات مختلف پتروشیمیایی و حفظ آرامش بازار در حوزه صنایع پایین‌دستی اشاره کرد.

تولید روزانه ۱۵۰ تن آب ژاول با غلظت ۱۰ درصد در پتروشیمی کارون و عرضه گسترده آن در سطح کشور از اقدام‌های بسیار ارزشمندی است که با تلاش این مجتمع پتروشیمی و حمایت‌های برخی مجتمع‌ها سبب شده بخشی از نیازهای کشور به محصولات ضدعفونی‌کننده تأمین شود.

تولید و تحویل بیش از ۲۰۰ هزار کیلوگرم مواد اولیه موردنیاز برای تولید پارچه‌های مخصوص البسه بیمارستانی از دیگر اقدام‌هایی است که به تولید ۲ میلیون دست لباس بیمارستانی استاندارد برای کادر درمان منجر خواهد شد و می‌تواند کمک شایان توجهی برای تأمین نیازمندی‌های بخش درمان کشور باشد.

true
true
true
true

true