×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا به نقل از رازپول، اعلام توانگری مالی شرکت های بیمه هرچند که ابزاری نظارتی برای کنترل نسبت تعهدات به توانمندی شرکت و متاثر از عملیات بیمه ای و تحولات مالی شرکت هاست اما نهاد ناظر در جداول اعلامی هرساله توانگری مالی شرکت ها به مشتریان توصیه کرده است که در قراردادهای خود به این شاخص توجه ویژه داشته باشند.

اما بیمه آسیا به تازگی بنابر اعلام بیمه مرکزی با نسبت ۱۳۳ درصد در سطح یک توانگری مالی قرار گرفته است به عبارت دیگر توانایی مالی این شرکت برای پوشش ریسکهای پذیرفته شده خود، از نظر نهاد ناظر مکفی است. این در حالی است که این نسبت در سال گذشته ۱۲۰ درصد بوده و به نظر می رسد تلاش هایی در جهت بهبود این شاخص صورت گرفته است.

این نسبت پس از مطالعه و برآورد ریسک های بیمه گری، بازار، اعتبار، نقدینگی و بررسی دارایی های و بدهی ها، مطالبات، سرمایه و … شرکت های بیمه به دست آمده و مورد تائید نهاد ناظر قرار می گیرد.

بنابراین از جمله رویدادهایی که در این دوره توانسته است به ارتقا توانگری بیمه آسیا در این دوره بیافزاید برنامه افزایش سرمایه است، که هیات مدیره آنرا راهبری کرد.

حالا که نهاد ناظر کیفیت توانگری شرکت بیمه آسیا را در سطح یک و قابل قبول ارزیابی کرده است، پیش بینی می شود این شرکت می تواند با توانگری مالی پایدار به سمت توسعه و ارتقا سهم بازار خود پیش رود و می تواند در بازار سهام از جذابیت بیشتری نزد سهام داران برخوردار باشد.

لازم به اشاره است ، بیمه آسیا به عنوان دومین شرکت بیمه ای کشور به لحاظ سهم بازار اخیرا در بازار اتکایی نیز توانسته است ورود کند.