×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
تأمین ۳۳ هزار تن گندم یزد از سایر استان‌ها

 به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان یزد، مدیر این اداره کل گفت: در سال جاری از فروردین‌ماه تاکنون بیش از ۳۳ هزار تن گندم که ۲۴هزار تن گندم وارداتی به کشور از استانهای خوزستان و هرمزگان و ۹هزار تن گندم تولید داخل از استان خوزستان جهت مصارف مردمی در سیلوهای استان یزد ذخیره شده است.

حمید پایدار اردکانی در خصوص مزایای حمل و نقل ریلی در مقایسه با حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد: شبکه حمل و نقل ریلی بدون تردید در زیرساخت و توسعه متوازن نقشی اساسی داشته و دارای اولویت بالایی است.

پایدار اردکانی سهم تعیین کننده آن در تولید ناخالص ملی و نقش  پیش نیاز آن در توسعه بخش‌های اقتصادی، تجارت، صنعت، کشاورزی و دیگر زیربخش‌های اقتصادی و اجتماعی و به ویژه اشتغال‌زایی بالای آن را غیر قابل انکار دانست.

وی به ایجاد فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری، کاهش قابل توجه تعرفه حمل، صرفه جویی سوختی، کاهش مشکلات ترافیکی، ایمنی و عدم آلودگی گندم هنگام حمل که از جمله فواید حمل ریلی است، اشاره کرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان یزد افزود: سالیانه بیش از ۱۵۰هزارتن گندم مورد نیاز مصرفی توسط حمل ریلی و جاده ای از اقصی نقاط کشور به مقصد این استان حمل و جابجا می‌شود.

true
true
true
true

true