×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
بیمه “ما” میزبان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی بیمه “ما” دراین مراسم که با حضور مدیران ارشد بیمه مرکزی ، مدیران عامل شرکت های بیمه ای، مدیرعامل و مدیران بیمه “ما” و نمایندگان این شرکت برگزار شد، دکتر سلیمانی ضمن دیدار با رییس و پرسنل شعبه و نمایندگان استان، عملکرد بیمه “ما” را به عنوان یک شرکت جوان با مدیران و پرسنل کارآمد رضایتبخش دانست..

رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از وضعیت شعبه بیمه “ما” در استان زنجان ابراز رضایت کرد و گفت: ظرفیت بالقوه مدیران فنی و اجرایی و پرسنل شرکت بیمه “ما” یکی از دلایل موفقیت این شرکت در راستای جذب پرتفوی در سال گذشته بوده است.

حجت بهاری فر  مدیرعامل و  عضو هیات مدیره بیمه “ما”  ضمن تشکر از حضور دکتر سلیمانی و هیات همراه با اشاره به حضور قدرتمند بانک ملت به عنوان سهامدار عمده شرکت و توانمندی مالی بیمه “ما” و همچنین رشد پرتفوی سرمایه‌گذاری این شرکت در سال گذشته  گفت: زمانی که شرایط بازار سرمایه مناسب باشد، شرکت هم با استراتژی افزایش ثروت سهامداران و بالا بردن سود شرکت، برنامه‌های خود  برای تقویت پرتفوی را پیاده سازی می کند..  

مدیرعامل بیمه “ما” تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۸، سرمایه‌گذاری در سهام طی این سال بیش از ۵ برابر افزایش یافته است که با در نظر گرفتن ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌ها، مازاد ارزش پرتفوی سهام در پایان سال ۹۸ بالغ بر ۲۳۵۲ میلیون ریال بوده است که با توجه به بازدهی بازار طی دو ماهه ابتدای سال ۹۹ و ترکیب بهینه پرتفوی شرکت، طبیعتاً مازاد ارزش پرتفوی نیز افزایش یافته است.

عضو هیات مدیره بیمه “ما”  در خصوص سود شرکت ادامه داد: بیمه “ما”  در سال ۹۸  نسبت به سال ۹۷ ، هجده درصد رشد داشته است که این مهم مرهون عملکرد فنی و سود بالای پرتفوی سرمایه گذاری شرکت بوده است. از سوی دیگر در راستای بهره‌برداری هر چه بیشتر از رشد شاخص بورس، سرمایه‌گذاری در بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری «مشترک» و «در سهام» از سال ۹۷ در دستور کار شرکت قرار گرفته و در سال ۹۸ تقویت شد که منجر به بازدهی مطلوب برای شرکت شده است که بیش از پیش‌بینی‌های انجام شده در بودجه ۹۸ بود.

بهاری فر در خصوص سود  بیمه های عمر و سرمایه‌گذاری این شرکت نیز گفت: با عنایت به برگزاری مجمع در خرداد ماه  ۹۹  به عنوان اولین شرکت بیمه ای، سود مشارکت در منافع بیمه های زندگی که قطعا از سود پرداختی سال گذشته، بیشتر خواهد بود در کمترین زمان ممکن به حساب ذخیره ریاضی، کارسازی خواهد شد. با توجه به ذخیره سازی سود از محل بازار سرمایه، قطعا بیمه گزاران بیمه های زندگی شرکت سهامی بیمه “ما” در آینده ای نه چندان دور ، شاهد خبرهای خوبی  از عملکرد این شرکت خواهند بود.

بهاری فر عضو هیات رییسه سندیکای بیمه گران، هماهنگی شرکت های بیمه در افزایش ضریب نفوذ بیمه را حایز اهمیت دانست و گفت: همه شرکت های بیمه ای باید در تعامل با یکدیگر باشند تا با اصل رعایت همکاری و اتحاد بتوانند  برنامه هایشان برای افزایش ضریب نفوذ بیمه، تامین نیازهای بیمه ای جامعه ، ایجاد امنیت و آرامش خاطر برای مردم شریف ایران عزیزمان را محقق سازند.

true
true
true
true

true