×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
بیمه آسیا از خودش هم سبقت گرفت +فیلم

شرکت بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ رتبه نخست را بین تمامی شرکت‌های بیمه خصوصی ایران از حیث حق بیمه صادره به خود اختصاص داده است و در کل صنعت بیمه پس از بیمه دولتی ایران، در رتبه دوم قرار دارد.
نکته مهم در کارنامه بیمه گری شرکت بیمه آسیا، عبور از سقف پیش‌بینی‌شده در برآوردهای هیئت‌مدیره این شرکت بوده به‌نحوی‌که در گزارش تفسیری آذرماه سال گذشته پیش بینی شده بود که حق بیمه تولیدی بیمه آسیا در پایان سال ۱۳۹۸ به ۵۳ هزار میلیارد ریال برسد. حالا آمارها نشان می‌دهد که ۶۰ هزار میلیارد ریال را هم رد کرده است.

به گزارش کیوسک خبر به نقل ازدنیای بانک و بیمه، حق بیمه تولیدی شرکت بیمه آسیا در پایان سال ۱۳۹۸ با رشدی ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۶۰ هزار و ۲۱۲ میلیارد و ۲۸ میلیون ریال رسیده است. از کل حق بیمه تولیدی شرکت بیمه آسیا در مدت یادشده ۴۴ درصد در رشته بیمه شخص ثالث و حوادث راننده، ۹ درصد مربوط به رشته‌های بیمه زندگی، ۱۸ درصد متعلق به رشته بیمه درمان و ۲۹ درصد متعلق به سایر رشته‌ها بوده است.

شرکت بیمه آسیا در پایان سال ۱۳۹۸ بالغ‌بر ۳۳ هزار و ۳۷۴ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال خسارت به بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. سهم رشته بیمه شخص ثالث و حوادث راننده از کل خسارت پرداخت‌شده توسط شرکت بیمه آسیادر سال گذشته ۴۹ درصد، سهم بیمه درمان ۲۵ درصد، سهم بیمه زندگی ۶ درصد و سهم سایر رشته‌های بیمه هم ۲۰ ارزیابی شده است.

ارزیابی دنیای بیمه: کارنامه بیمه گری شرکت بیمه آسیا در سال گذشته که مدیریت آن را مسعود بادین بر عهده دارد، نشان می‌دهد که حق بیمه تولیدی این شرکت ۳۹ درصد و خسارت پرداخت‌شده هم ۱۳ درصد رشد کرده و نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی از ۶۸ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ با ۱۳ واحد درصد کاهش به ۵۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ رسیده است.

true
true
true
true

true