×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
بهره برداری ۲ کارخانه بزرگ صنایع معدنی در سنگان بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/ اشتغال ۵۰۰۰ نفری در شدیدترین تحریم

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مدیر روابط عمومی ایمیدرو گفت دو کارخانه کنسانتره و گندله سازی در مجتمع معدنی سنگان، طی روزهای آینده با فرمان رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت و ریاست هیات عامل ایمیدرو افتتاح می شود.

محمد سپهر درباره ویژگی های این افتتاحیه ها، تاکید کرد: این کارخانه ها، در شرایط تشدید تحریم ها، شیوع ویروس کرونا و نیز بدون حضور حتی یک مهندس خارجی آماده افتتاح شده است.

سپهر با بیان اینکه کارخانه های ۵ میلیون تنی کنسانتره “فولاد سنگان” با سرمایه گذاری فولاد مبارکه و ۲٫۵ میلیون تنی “سیمیدکو” (صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد)با سرمایه گذاری فولاد خوزستان در راستای سیاست های وزارت صنعت معدن و تجارت و برنامه های کلان ایمیدرو برای تامین خوراک صنعت فولاد و جلوگیری از خام فروشی افتتاح می شود، تصریح کرد: در نخستین ماه های سال “جهش تولید”، ‌شاهد افزایش ظرفیت تولید مواد اولیه تولید فولاد شده ایم.

وی گفت: بیش از ۵۰ درصد تجهیزات این کارخانه ها “ساخت داخل” است و احداث آن نیز توسط متخصصان ایرانی انجام شده است.

سپهر درباره اشتغال کارخانه جدید کنسانتره و همچنین گندله در سنگان اظهار داشت: میزان اشتغال کارخانه کنسانتره فولاد سنگان ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۳هزار نفر به طور غیرمستقیم است. از سوی دیگر کارخانه گندله سازی سیمیدکو نیز ۲۵۰ نفر شغل به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

مدیر روابط عمومی ایمیدرو یادآور شد: پروژه های فرآوری سنگ آهن در سنگان با استراتژی و راهبری ایمیدرو و با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی فعال شده اند و در حال افتتاح هستند.

مجتمع سنگ آهن سنگان از زیرمجموعه های ایمیدرو است که در استان خراسان رضوی و هم مرز با افغانستان واقع شده است.

true
true
true
true

true