×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
بررسی چالش‌های فنی و اجتماعی پیاده‌سازی صدور بیمه‌نامه شخص ثالث بر اساس ویژگی‌های راننده در پژوهشکده بیمه

 به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه پیاده‌سازی تبصره مذکور، در واقع تلاشی برای جایگزین کردن فاکتور راننده به جای فاکتور مالک و همچنین عادلانه‌تر کردن حق بیمه‌ها از طریق توجه به سطح ریسک راننده و سطح ریسک وسیله نقلیه است.
بر پایه این گزارش در این تحقیق با جمع‌آوری متغیرهای تاثیرگذار در محاسبه حق بیمه شخص ثالث بر اساس ماده ۱۸ قانون جدید بیمه شخص ثالث، تبصره ۱ ماده ۱۸ قانون جدید بیمه شخص ثالث، نرخنامه بیمه مرکزی، آیین‌نامه ماده ۱۸ و بهره‌گیری از تجارب جهانی از طریق طرح‌های پژوهشی انجام‌شده در پژوهشکده بیمه عوامل مؤثر در تعیین حق‌بیمه شخص ثالث به تفکیک ویژگی‌های فردی راننده، ویژگی‌های وسیله نقلیه و همچنین سایر ویژگی‌ها تعیین شدند.
لازم به ذکر است که در راستای تهیه این گزارش، علاوه بر برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و نشست‌های تخصصی، از نظرات ارزشمند خبرگان حوزه بیمه اتومبیل برای شناسایی پیچیدگی‌ها و چالش‌های فنی و اجتماعی اجرای تبصره ۱ ماده ۱۸ استفاده شده است. همچنین فاز دوم این گزارش با تاکید بر ابعاد فنی و استفاده از تکنیک‌های داده‌کاوی برای ارزیابی آثار لحاظ ویژگی‌های راننده در بیمه‌های شخص ثالث بر نرخ خسارت‌ها و تاثیر آن بر حق بیمه‌‌ها در دستور کار پژوهشکده قرار دارد.
متن کامل این گزارش در آدرس http://www.irc.ac.ir/fa-IR/Irc/4946/Articles/view/14643/1204 قابل دسترسی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true