×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
بازدهی هوش مصنوعی در ۶ هفته ۳۵ درصد شد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از فارس، سومین دوره مسابقات معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران با حضور ۲۷ تیم در محل ساختمان سابق بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.

به گفته یاسر فلاح مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار امروز آخرین روز رقابت حضوری تیم‌های معاملات الگوریتمی در بورس برگزار می‌شود اما بعد از این رقابت‌ها در فضای ماشینی و مجازی بین الگوریتم‌ها و کامپیوترها بر اساس استراتژی‌هایی که طراحی شده است ادامه پیدا می‌کند.

وی گفت: بازدهی معاملات ظرف ۶ هفته گذشته از طریق معاملات الگوریتیم به ۳۵ درصد رسید که اگر در این مدت معاملات بورس به وسیله افراد انجام می‌شد مطمئنا این بازدهی به دست نمی‌آمد.

به گفته مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار در دنیای امروز با استفاده از سرعت محاسبات کامپیوتر و طراحی‌ الگوریتم‌ها و استراتژی‌هایی که به وسیله کارشناسان انجام می‌شود خرید و فروش سهام به صورت اتوماتیک و بر اساس همان الگوریتم‌ها انجام می‌شود و این گامی برای هوشمند کردن اقتصاد و معاملات بورس و همچنین خلق ثروت از محل فناوری وسرعت یارانه انجام می‌شود.

به گزارش فارس، ۲۷ تیم از متخصصان کامپیوتر و جوانان تحصیل کرده در دانشگاه‌های کشور در مسابقه معاملات الگوریتمی به رقابت پرداختند که امروز آخرین روز رقابت حضوری این افراد در معاملات الگوریتمی به شمار می‌رود.

true
true
true
true