×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
ایران بر بام تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد /  تولید ایران در ماه می: رشد ۲٫۷درصدی، هند: افت ۵۵درصدی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، طبق گزارش جدید انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می ۲۰۲۰ توانست با پشت سرگذاشتن هند، رتبه نخست تولید آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم را در اختیار گیرد. علاوه بر این در بیش از پنج ماه سال جاری میلادی، ایران افزون بر ۱۲ میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد در حالی که تولید هند به ۱۱میلیون تن رسید.

یکی از مهمترین دلایل افزایش تولید آهن اسفنجی ایران، راه اندازی کارخانه های جدید آهن اسفنجی در کشور است. ایمیدرو طی سال های اخیر با استراتژی جدید خود و با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی، توانست طرح های متعددی را برای تولید آهن اسفنجی، وارد مدار تولید کند.

سهم ۵۰درصدی از دنیا

بر اساس این گزارش ایران طی ماه می، در عین حال حدود ۵۰درصد از تولید این ماده در جهان را در اختیار گرفته است. در این مدت ، در مجموع تولید یک ماه مورد بررسی ۵٫۶ میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد که پس از کشورمان، هند با ۱٫۵ میلیون تن تولید در رتبه دوم قرار گرفت. تولید این کشور با افت ۵۵درصدی مواجه شد در حالی که ایران رشد ۷٫۶درصدی را کسب کرد.

پس از هند؛ مصر، مکزیک و عربستان جای گرفتند که به ترتیب تنها ۴۶۲هزار، ۳۹۰ هزار و ۳۴۲هزار تن آهن اسفنجی تولید کردند.

تولید آهن اسفنجی تا ۲۲ ماه ژوئن امسال در جهان به ۳۲٫۱ میلیون تن رسید که همچنان پس از ایران؛ کشورهای هند، مصر(۲٫۲ میلیون تن)، مکزیک (۲٫۰۵ میلیون تن) و عربستان (۱٫۷ میلیون تن) قرار گرفتند.

true
true
true
true

true