×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
اکتشافات ایمیدرو، ذخایر قطعی بوکسیت را به ۳۸ میلیون تن رساند/ تولید پودر آلومینا به بیش از ۲۳۳ هزار تن رسید

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یکی از اقداماتی که در زمینه تولید پودر آلومینا داشته است، انجام اکتشافات سراسری در زمینه بوکسیت، به منظور تامین ماده اولیه تولید پودر آلومیناست.

بررسی ها نشان می دهد ظرفیت نصب شده آلومینای کشور از سال ۸۱ تا پایان سال گذشته (بدون تغییر) برابر با ۲۵۰ هزار تن بود اما میزان تولید در سال ۱۳۸۱ بالغ بر ۱۰۲ هزار تن بود که تا سال ۱۳۸۴ به ۱۳۰ هزار تن رسید.

همچنین دوره بین سال های ۸۵ تا ۸۹ میزان تولید پودرآلومینا از ۱۶۸ هزار تن تا سطح ۲۳۶ هزار تن ارتقا یافت و در واقع عملکرد پارسال این پودر حدود سه هزار تن کمتر از سال ۸۹ رقم خورد.

این گزارش می افزاید، سال ۹۲ رشد تولید آغاز شد و رقم ۲۴۹ هزارتن بالاترین عملکرد در طول سال های ۸۱ تا ۹۱ ثبت شد. در سال ۹۳ رکورد بی سابقه تولید و عملکرد فراتر از ظرفیت عملی شد و رقم تولید ۲۵۱ هزار تن پودر آلومینا بدست آمد.

اکتشافات ایمیدرو

اکتشافات انجام شده در دولت های یازدهم و دوازدهم (تا پایان سال ۹۸) موجب کشف قابل توجه ذخایر بوکسیت در کشور شد. پیش از این منابع بوکسیت ایران ۱۴ میلیون تن بود، اما با اکتشافات جدید، اکنون ذخایر قطعی شناسایی شده به ۳۸ میلیون تن رسیده است.

true
true
true
true

true