×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
اقدامات فناورانه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، عشرت عدالت در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز یه تشریح عملکرد این بانک در سال ۹۸ در حوزه فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: از مهمترین فعالیت های مرکز فاوا تجهیز بانک به زیرساختهای ارائه خدمات بانکداری باز، اتصال به هاب شاهین در سال ۹۸ و راه اندازی مرکز عملیات- –OC به صورت ۲۴*۷ بود.
وی همچنین از بومی سازی سرویس های بانکداری باز و پایلوت سرویس ها در شرکتهای تابعه، راه اندازی سرویس کارت به کارت در اپلیکیشن های پرداخت و راه اندازی رمز دوم پویا – پیامک و سامانه ریما در سال گذشته یاد کرد و گفت: بانک توسعه صادرات نسخه جدید سیستم های بانکداری الکترونیک با امکانات جدید (وب و همراه)، سامانه هما را سال گذشته راه اندازی کرد.
عدالت خاطر نشان کرد: با هدف ایجاد فضای امن برای دورکاری در شرایط فعلی و درگیری با بحران کرونا، زیرساخت های امن دورکاری مورد نیاز بانک فعال و سیستم وبینار (ویدئو کنفرانس) جهت ارائه سرویس جلسات غیر حضوری راه اندازی شد
وی در ادامه به تشریح برنامه های بهینه سازی منابع داده ای در بانک پرداخت و گفت: در این راستا سامانه مدیریت ریسک نقدینگی، مستقر و توسعه بافت؛ همچنین طرح توسعه انبار داده و سیستم BI ، سامانه پایش اجرای مقررات مبارزه با پولشویی و سامانه صورتهای مالی براساس IFRS در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شد.
به گفته عدالت سال گذشته توسعه سامانه نظارت غیر حضوری – فاز یک زیر سیستم های بخش ریال –ارز-تسهیلات – LOS و بیش از۱۳۰ گزارش نظارتی و هوشمند بر اساس الگوریتم های بازرسی انجام شد.
مدیر فاوای بانک توسعه صادرات ایران گفت: از دیگر خدمات مرکز فناوری و اطلاعات بانک توسعه صادرات ایران در سال ۹۸، استقرار افزونگی (HA)، ارتقا کیفیت و یکپارچگی زیر ساخت در این بانک بود؛اقدامات لازم به جهت تجهیز سایت پشتیبان و بحران از دیگر اقدامات این مدیریت می باشد .
وی گفت: سال گذشته موفق به راه اندازی سایت edge، مرکز داده Core شدیم و در بخش تامین امنیت در حوزه اطلاعات، ارزیابی آسیب پذیری امنیتی سامانه ها، بهبود تعهدات امنیتی قراردادها، شناسایی ریسک امنیت اطلاعات پروژه ها دستاوردهای قابل اعتنایی کسب شد.
عشرت عدالت در ادامه به دستاوردهای دیگر مرکز فاوای بانک اشاره کرد و گفت: تمدید گواهینامه مدیریت امنیت اطلاعات ISMS-ISO 27001 از طرف افتا برای سال دوم، استقرار سامانه مدیریت متمرکز ثبت وقایع (لاگ) و بهبود در روال پایش و تحلیل رویدادهای امنیتی -SOC از دیگر موفقیت های بانک توسعه صادرات ایران در سال ۱۳۹۸ بوده است.
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز تامین کالا، خدمات و شفاف سازی هزینه ها، انجام معاملات بزرگ و متوسط به جهت خریدهای سخت افزاری و نرم افزاری، خدمات مشاوره، پهنای باند، لایسنس، پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری و حمایت و پشتیبانی حداکثری در رابطه با تطابق قوانین و مقررات بالادستی در لیست خدمات مرکز فاوا به چشم می خورد.
به گفته عدالت همکاری در تهیه دستور العمل مدیریت ریسک فناوری اطلاعات و حسابرسی فناوری اطلاعات انجام شده و تهیه ساختار سازمانی مجازی و مدیریت کمیته بحران سایبری توسط این مدیریت انجام شد .
به گفته مدیر مدیریت اطلاعات و فناوری بانک توسعه صادرات این مدیریت با اجرا و پایش الزامات امنیت اطلاعات موفق به افزایش چابکی فناوری اطلاعات در پاسخ به درخواستهای کسب و کار در سال گذشته شد؛ همچنین تهیه ساختار و فرایند برونسپاری خدمات فناوری اطلاعات بر اساس روالهای درون سازمانی و برون سازمانی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز برخی از برنامه های این مدیریت در سال ۹۹ عبارتند از طراحی و پیاده‌سازی ارائه خدمات الکترونیک جدید بر بستر موبایل، توسعه بانکداری باز با تاکید بر مدل‌های کسب‌وکار مبتنی بر API و پیاده‌سازی میان‌افزارها جهت برقراری تعامل بین سیستم های اطلاعاتی موجود .
عشرت عدالت اعلام کرد: همچنین در سال جاری برنامه تقویت سامانه‌های مدیریت امنیت اطلاعات و برنامه‌های امنیت مشتمل بر برنامه‌های جلوگیری از نفوذ، سو استفاده وکلاهبرداری و حفاظت اطلاعات و توسعه سامانه های ,BI ,WH ALM، LOS و …در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

true
true
true
true

true