×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، محمدحسن علمداری با اشاره به برخی از امتیازهای ویژه که برای مشتریان بانکداری شرکتی بانک مسکن پیش بینی شده است، گفت: به عنوان مثال پرداخت تسهیلات ساخت و تجهیز دفتر کار برای فعالان ساختمانی که مشتری بانکداری شرکتی نیستند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان میسر است اما این سقف برای مشتریان بانکداری شرکتی ۲۰ درصد بالاتر بوده و با سقف ۲۰۰ میلیون تومانی قابل پرداخت است.

وی با بیان اینکه فرآیند پرداخت انواع تسهیلات به مشتریان بانکداری شرکتی بسیار کوتاه تر از سایر مشتریان است، گفت: علت این است که شعب به طور مستقل در این رابطه تصمیم گیری می کنند و نیازی به ارجاع تقاضا به کمیته اعتباری بانک نیست.

به گفته علمداری، از سال گذشته سقف تسهیلات ساخت مسکن برای عموم مشتریان بانک افزایش یافت و در این رابطه اطلاع رسانی شد؛ اما سقف این تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی بانک مسکن حتی از سقف های افزایش یافته مذکور نیز بالاتر است.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال در حالی که سقف تسهیلات ساخت مسکن که در تهران به حرفه ای سازهایی که از فناوری های نوین استفاده می کنند ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، این سقف برای مشتریان بانکداری شرکتی که حرفه ای ساز محسوب شده و از فناوری های نوین ساخت نیز در پروژه استفاده کنند، ۳۰۰ میلیون تومان است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه سایر حرفه ای سازهای مسکن در پایتخت نیز به ازای هر واحد می توانند از تسهیلات ساخت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان بهره مند شوند، افزود: این سقف برای حرفه ای سازهایی که مشتری بانکداری شرکتی بانک مسکن نیز باشند، ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

علمداری با اعلام افزوده شدن دو شرکت به جمع شرکت هایی که مشتری بانکداری شرکتی بانک مسکن هستند، اظهار کرد: شرکت های بوتان، صبانفت و کاشی تبریز که در سال های گذشته از خدمات بانکداری شرکتی برخوردار شده بودند و همچنان در جمع مشتریان بانکداری شرکتی حضور دارند. اما علاوه بر این ها در سال گذشته دو شرکت فعال در حوزه بتن و فولاد نیز به جمع مشتریان بانکداری شرکتی بانک مسکن افزوده شدند.

وی افزود: اعتبار پیش بینی شده برای ارائه خدمات به مشتریان بانکداری شرکتی در سال ۹۸ بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده و این در حالی است که نه تنها این سقف پر شد، بلکه در سال گذشته بیش از این رقم و در مجموع ۶۰۰۰ میلیارد ریال به ارائه خدمات به مشتریان بانکداری شرکتی اختصاص پیدا کرد.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز اعتباری حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای بانکداری شرکتی پیش بینی شده که در عین حال در صورت جذب مشتریان بیشتر، مشکلی بابت افزایش این اعتبار نیز وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه شرکت هایی می توانند از خدمات بانکداری شرکتی بانک مسکن برخوردار شوند که حتما در حوزه مسکن و ساختمان فعالیت کنند، در عین حال توضیح داد: در این بین طبعا شرکت هایی که به نحوی در حوزه مصالح ساختمانی فعالیت می کنند نیز در زمره فعالان حوزه مسکن و ساختمان به شمار می آیند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true