×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
استقرار سیستم پکس در مراکز درمانی تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمود جاوید اظهار داشت: به منظور تشخیص سریع تر و دقیق تر بیماریها، دسته بندی و طبقه بندی اطلاعات جلوگیری از تاخیر در مراقبت از بیمار و همچنین جلوگیری از جابه جایی کلیشه ها و انتقال آلودگی، در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، مبلغ ده میلیارد ریال به منظور استقرار سیستم پکس در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان هزینه شده است.
وی افزود: سیستم پکس، نرم افزاری برای بایگانی و بازیابی تصاویر پزشکی است که با قابلیت مرتبط شدن با سیستم اطلاعات بیمارستانی(HIS)، امکان مشاهده تصاویر از تمام ایستگاه های پرستاری، اتاق عمل، اورژانس و اتاق های پزشکان فراهم می شود.
وی ادامه داد: کیفیت بالای نمایشگرهای تخصصی به پزشکان امکان تشخیص دقیق و سریع را می دهد. همچنین از آنجائیکه استقرار این سیستم از الزامات پرونده الکترونیک بیمار است، با برقراری ارتباط بین مراکز درمانی در آینده دسترسی به سوابق بیمار در تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی میسر می شود.

دکتر جاوید افزود: از طرفی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و زمان، با جلوگیری از جا به جایی و گم شدن تصاویر، پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا نیز رعایت می شوند.
لازم به ذکر است این سیستم با هزینه ای بالغ بر ده میلیارد ریال در بیمارستان امام علی (ع)،پلی کلینیک تخصصی شهرکرد و بروجن مستقر شده است.

true
برچسب ها :
true
true
true

true