×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
از بین رفتن ۲۵ میلیون شغل در دنیا به دلیل شیوع کرونا

به گزارش کیوسک خبر به نقل از فارس، محمد بقایی، مشاور انجمن داروسازان ایران گفت: اگر با عدم خروج از منزل تا دو هفته آینده نتوانیم بر بحران کرونا غلبه کنیم، بی شک مجبور خواهیم شد تا در جبهه‌هاى مختلف اقتصادی، بیکارى و از دست دادن شغل… نیز درگیر شویم .

این کارشناس حوزه سلامت و اشتغال گفت: دیروز سازمان جهانی کار  وابسته به سازمان ملل متحد (ILO) هشدار داده است که به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا ممکن است تا ٢۵ میلیون شغل در سراسر جهان از بین برود.

 وی افزود:کارشناسان سازمان بین‌المللی کار گفتند که در بدترین حالت ، کووید ١٩ می‌تواند منجر به بیکاری بیشترى از بحران اقتصادی جهان در سال ٢٠٠٨ ایجاد کند.

 مشاور انجمن داروسازان ایران افزود: مردم باید بدانند بر اساس خوش بینانه ترین ارزیابی‌ها ممکن است ۵.٣ شغل در دنیا به واسطه شیوع کرونا از دست برود و در بدترین شرایط احتمال مى‌رود تا شاهد از دست رفت ٢۴.٧ میلیون شغل در سطح جهان باشیم .

به گفته بقایی این بحران همچنین به ترتیب در بهترین و بدترین شرایط  ممکن است سبب شود تا تعداد افراد شاغل اما در شرایط فقر تنها بدلیل شیوع کرونا به عددى معادل ٨.٨ تا ٣۶ میلیون نفر برسند.

بقایی گفت: هر چند با توجه با ساختار اقتصادی ایران ممکن است اثرات این بحران در ایران کمتر از برآورد‌هاى جهانى باشد و از طرفى دیگر ما به واسطه تعطیلات نوروز فرصت بهترى براى در خانه ماندن و تعطیلی مشاغل مختلف را در راستای کنترل کرونا داریم اما اگر بعد از این ١۴ روز نتوانیم بر این بحران غلبه کنیم قطعا با موجى از مشکلات اقتصادی و بیکارى نیز روبرو خواهیم شد. به همین دلیل از مردم تقاضا مى کنم تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند و به مسافرت نروند. 

سازمان بین‌المللی کار خواستار اقدامات فوری در سطح ملی و جهانی برای به حداقل رساندن میزان بیکاری ناشی از ویروس کرونا شده است.

true
true
true
true

true