×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
ارتقای نقش وزارت جهاد کشاورزی در ساختار دفاع بیولوژیک کشور ضروری است

به گزارش کیوسک خبر به نقل از فارس، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به کاظم خاوازی با تبریک انتصاب وی به سمت وزیر جهاد کشاورزی، بر ضرورت بازیابی و ارتقاء نقش این وزارتخانه در ساختار دفاع بیولوژیک کشور تاکید کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر کاظم خاوازی، وزیر محترم جهاد کشاورزی

با سلام و احترام؛

انتخاب شایسته جنابعالی به‌ عنوان «وزیر جهاد کشاورزی» با رأی اعتماد خانه ملت که به پشتوانه سوابق علمی و تجارب ارزنده شما در سالها خدمتگزاری به کشور و مردم ایران در عرصه مهم و گسترده‌ کشاورزی بوده است، موجب مسرت است.

بخش کشاورزی وظیفه اصلی تامین امنیت غذایی کشور را برعهده داشته و همواره با چالش‌ها و تهدیدات مختلف همراه بوده است و بروز تهدیدهای نوین، نیازمند اتخاذ رویکردی ویژه برای پژوهش، مطالعه و برنامه‌ریزی برای مقابله و کنترل تهدیدات و فرصت سازی است. 

در این راستا اجرای الزامات و اقدامات مبتنی بر پدافند غیرعامل می‌تواند نقش اساسی برای کاهش آسیب پذیری و ارتقاء تاب آوری در برابر تهدیدات و آسیب پذیری ها و کاهش تبعات ناشی از آن ایفا کند.

در شرایط فعلی که اذهان عمومی جامعه و اراده مسئولان در راستای ارتقای ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور همراه و همگام است ضرورت دارد تا نقش ویژه و کلیدی وزارت جهاد کشاورزی در این ساختار دفاعی در راستای صیانت از سرمایه‌ها و دارایی‌های زیستی کشور در حوزه‌های ذخایر ژنتیکی، منابع زیست محیطی از جمله منابع آبی و خاکی و همه منابعی که دارای تاثیر متقابل در چرخه حیات موجودات زنده هستند بازتعریف و ارتقا یابد.

وزارت جهاد کشاورزی با سابقه درخشان در حوزه های علمی، تشخیصی و تولید واکسن که یکی از آنها موسسه واکسن‌سازی رازی است می‌تواند در کارزار مقابله با چالش‌های زیستی عملکرد درخشان ‌تری داشته باشد که این مهم نیازمند بازنگری در مدل اداره این مرکز با تدبیر جنابعالی است.

یقین دارم با توجه به تجارب علمی و عملی جنابعالی، وزارت جهاد کشاورزی رویکرد مناسبی را در راستای ارتقای امنیت غذایی و سلامت کشور و توجه به پدافند زیستی به کار خواهد گرفت.

ضمن تبریک مجدد و آرزوی توفیق روز افزون جنابعالی، سازمان پدافند غیرعامل کشور آمادگی خود را در راستای اجرای ماموریت‌ها و وظایف مشترک و حداکثر هم افزایی و هماهنگی با آن وزارتخانه در راستای تقویت زیرساختهای پدافند زیستی کشور در بخش کشاورزی و امنیت غذایی اعلام می‌دارد.

سرتیپ پاسدار دکتر غلامرضا جلالی 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

true
true
true
true

true