×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
اختصاص بودجه ۱۶۰ میلیارد ریالی با هدف توسعه منطقه ویژه اقتصادی کاشان

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی در نشست “کمیته سرمایه گذاری سازمان ایمیدرو” یادآور شد: تهیه طرح جامع و تفصیلی و همچنین پهنه بندی، تامین آب و برق، سازمان دهی محیط، فنس کشی محوطه و غیره، از جمله اقدامات این منطقه طی سال های ۹۵ تا ۹۸ بوده است.

برنامه های منطقه تا سال ۱۴۰۰

وی با اشاره به برنامه های این منطقه اقتصادی تا سال ۱۴۰۰ گفت: احداث گمرک و انبارها، تاسیس شرکت، تامین و تکمیل زیرساخت های اولیه تا سال ۱۴۰۰، از برنامه های منطقه است.

عضو هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار، اولویت برنامه های این سازمان در منطقه اقتصادی کاشان خواهد بود، گفت: بخش خصوصی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این منطقه در حوزه هایی همچون احداث کارخانه های “کلر آلکالی، گرانول و pvc، تولید هیدروکسید منیزیم و کلسیم، تولید نمک های صنعتی و غیره اعلام کرده است.

جذب سرمایه گذار

نعیمی با اعلام اینکه جذب سرمایه گذار توسط مسئولان منطقه عملیاتی شود، عنوان کرد: پایه بودن فعالیت صنعتی در شهرستان کاشان، صادرات، قرار گرفتن منطقه در مجاورت بزرگترین دریاچه نمک طبیعی کشور و امکان استقرار واحدهای فرآوری املاح تبخیری، وجود نیروی انسانی ماهر و غیره، از جمله ظرفیت های این منطقه به شمار می رود.

وی ادامه داد: جاده های دسترسی و وجود خط آهن در چهارمین منطقه ویژه اقتصادی ایمیدرو، از دیگر زیرساخت های منطقه است.

بنا به این گزارش، منطقه ویژه اقتصادی کاشان در شمال غربی استان اصفهان و در مجاورت استان های قم و اراک قرار دارد.

true
true
true
true