×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
احراز هویت مشتریان «سجام» در شعب منتخب بانک صادرات ایران رایگان است

به گزارش کیوسک خبر، مهدی کباری در آیین رونمایی از عملیاتی شدن سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک صادرات ایران در گفت و گو با خبرنگار روابط‌عمومی این بانک اظهار کرد: با موافقت مدیرعامل بانک صادرات ایران و در راستای خدمت به مردم، هزینه ١٠ هزار تومانی احراز هویت مشتریان در شعب منتخب بانک صادرات ایران از متقاضیان ورود به بازار سرمایه دریافت نمی‌شود و این خدمت رایگان انجام می‌شود.
وی افزود: پیش‌بینی‌ می‌کنیم جذب مشتری زیادی از این بابت داشته باشیم. پروژه حال حاضر، یکی از پروژه‌های زیرشاخه سوپرمارکت مالی بانک صادرات ایران است که فعلا در ۵١ شعبه منتخب در حال بهره‌برداری است و در آینده نزدیک شعب ممتاز و درجه یک بانک نیز به این سامانه تجهیز خواهند شد. زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و نرم‌افزاری  برای تحقق این امر آماده است.
کباری گفت: دیدگاه کارگزاری بانک صادرات ایران تجهیز تمامی شعب بانک به خدمات کارگزاری است اما در فاز آتی، برنامه برای تجهیز شعب ممتاز و درجه یک بانک به تعداد تقریبا ۴٠٠ شعبه در نظر گرفته شده و در ادامه به دنبال این هستیم که کلیه شعب بانک را به سوپرمارکت مالی تجهیز کنیم.
مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران با اشاره تمرکز ١٠٨ کارگزاری سازمان بورس در مراکز استان‌های کشور، اظهار کرد: دسترسی بخش عظیمی از مردم  در شهرستان‌ها به خدمات کارگزاری وجود ندارد و بانک صادرات ایران به دلیل گستردگی شعب در سراسر کشور می‌تواند این خدمت را به مردم ارائه کند که موجب خرسندی همه مدیران اقتصادی و فعالان بازار سرمایه خواهد بود.
وی گفت: بانک صادرات ایران می‌تواند در ارتقای فرهنگ سهامداری و جذب نقدینگی بیشتر جامعه، نقش کلیدی ایفا کند.
کباری با ارائه گزارشی از فعالیت این کارگزاری طی ١٩ ماهه اخیر خاطرنشان کرد: علاوه بر خدمات متنوع کارگزاری، از جمله  اخذ کد بورسی، انجام معاملات برخط و آنلاین، حضور مشتریان در شعب، تغییر کارگزاری و صدور گواهی سپرده، بیش از ١۴ هزار مشتری جذب شده و بیش از هفت هزار مشتری کد آنلاین دریافت کرده‌اند.
وی افزود: در این مدت بیش از ١٨ هزار میلیارد ریال معامله از طریق کارگزاری بانک صادرات ایران صورت گرفته و در ادامه با همکاری که بین بانک و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) صورت گرفته اتفاق مبارکی را به منظور احراز هویت مشتریان و هموطنان برای استفاده از خدمات بازار سرمایه رقم زده است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند فعالیت بازار سرمایه نیز گفت: کلیت بازار سرمایه را حبابی نمی‌دانم. اما در بین ٧٠٠ شرکت فعال در بازار سرمایه برخی شرکت‌ها حباب دارند. تنها شرکت‌هایی که ارزش بازار کوچکی دارند، با حباب قیمت سهم مواجه‌اند اما اصل بازار حبابی ندارد. در عین حال با  توجه به اراده و نگاه جدید دولت‌مردان اقتصادی به بازار سرمایه، روند رشد این بازار همچنان ادامه‌دار خواهد بود. ممکن است در مقاطعی شاخص کل بورس اصلاحاتی داشته باشد، اما کلیت آن با جذب نقدینگی جدید که در هیچ بازار دیگری امکان جذب آن وجود ندارد، این نقدینگی در این بازار خواهد ماند و بورس به مسیر خود ادامه خواهد داد.
وی در خصوص امکان جذب این میزان نقدینگی در شرکت‌های بورسی نیز تاکید کرد: موقعیت بسیار مناسبی برای جذب این نقدینگی در شرکت‌های بورسی برای عملیاتی کردن طرح‌های توسعه‌ای آنها فراهم شده است. همچنین فرصت بسیار مناسبی برای ورود شرکت‌های بیشتر به بازار سرمایه فراهم شده که مدیران سازمان بورس باید قدری از سخت‌گیری‌های گذشته در این خصوص بکاهند تا با آمدن شرکت‌های جدید، بخشی از این موج گسترده تقاضا توزیع شود.
رئیس حوزه سهامداران بانک صادرات ایران نیز با اشاره به موج گسترده تقاضا برای فعالیت در بازار سرمایه و روند افزایش قیمت سهم بانک صادرات ایران، گفت: گستردگی شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور، قطعا مزیت بسیار خوبی برای تقویت حضور سهامداران در بورس به حساب می‌آید و این بانک به عنوان یکی از ارکان بازار پول، این بار به کمک بازار سرمایه آمده است.
مرتضی محمدی افزود: بهره‌مندی از ظرفیت فیزیکی شعب بانک صادرات ایران در عملیاتی کردن سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام)، قدم دیگری در کمک به تعالی بازار سرمایه است. مشتریان و متقاضیان با مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات ایران می‌توانند ضمن دریافت مشاوره‌های مالی، از انواع خدمات بازار سرمایه بهره‌مند شوند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true