×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
احتمال برگزاری جلسات علنی با فناوری دیجیتالی دوسویه در صورت تداوم بحران کرونا

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، اسدالله عباسی امروز (شنبه، ۲۴ اسفندماه) در مورد احتمال استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برای برگزاری جلسات صحن در صورت ادامه بحران کرونا، گفت: امروز این موضوع در هیات رئیسه بررسی  و در نهایت مقرر شد که اگر بحران کرونا ادامه داشته باشد و  ستاد مبارزه با کرونا همچنان برگزاری جلسات صحن را منع کند، از امکان فناوری دیجیتالی و دوسویه به عنوان یک راه حل استفاده شود؛ البته امیدواریم که این بیماری هر چه زودتر از کشور رخت بندد و  مجلس نیز مثل سایر دستگاه ها به روال عادی خود برگردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: علیرغم منع صریح ستاد مبارزه با کرونا از تشکیل جلسات علنی و غیرعلنی مجلس، نشست‌هایی توسط کمیسیون های تلفیق لایحه بودجه، بهداشت و همچنین هیات رئیسه با رعایت نکات بهداشتی برگزار و تصمیم گیری هایی انجام شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری مردم و همت و تلاش تمامی دست اندرکاران مبارزه با کرونا هر چه سریع‌تر این معضل کنترل و مدیریت شود اما در صورت تداوم این روند، جلسات به صورت دیجیتالی و دوسویه برگزار می شود که البته زمان برگزاری جلسات با استفاده از این فناوری به دلیل پیچیدگی هایی که این امکان دارد، قطعی نیست  و به مردم و رسانه ها اعلام خواهد شد.

عباسی افزود:  با توجه به بررسی های صورت گرفته و همکاری میان مرکز فناوری اطلاعات مجلس و وزارت ارتباطات و همچنین  راه اندازی سامانه دیجیتال تحت عنوان مجلس یار که در گذشته صورت گرفته بود، می توان از این امکان بهره برد و موضوعات مهم کشوری را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه احتمال می رود امروز شورای نگهبان ایرادات لایحه بودجه ۹۹ را به مجلس ارائه کند، افزود: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در اسرع وقت ایرادات احتمالی را برطرف و به هیات رئیسه ارائه  می کند.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی از رسانه ها برای انعکاس اخبار مجلس به مردم تشکر کرد و گفت: رسانه ها در سال ۹۸ همکاری بسیار شایسته ای با مجلس داشتند.

true
true
true
true