×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
آقاجانلو اعلام کرد: مصرف حدود ۱۶۰ هزار تن مس تصفیه شده در بازار داخلی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمد آقاجانلو افزود: علاوه بر مصرف مشتریان داخلی، بقیه تولید توسط شرکت ملی صنایع مس ایران برای تبدیل به مفتول به مصرف رسید.

وی یادآور شد: انتظار می رود به دلیل رکود بازار، مصرف واقعی از میزان یاد شده نیز کمتر شود و گمرک ایران نیز آمارهایی از صدور مس کار نشده دارد که احتمال می رود به صادرات غیر متعارف کاتد مس توسط برخی شرکت ها باشد.

پیش از این شرکت یاد شده، اعلام کرد: تولید کاتد برای نخستین بار در تاریخ فعالیت این شرکت در پایان سال ۹۸ به ۲۵۰ هزار و ۱۳۳ تن رسید.

صادرات کنسانتره مس خام فروشی نیست
آقاجانلو در ارتباط با موضوع صادرات کنسانتره مس توضیح داد: کنسانتره به عنوان محصول میانی شرکت مس محسوب می شود که بخشی از آن برای تبدیل به محصول کاتد و بخشی دیگر به عنوان محصول میانی به منظور صادرات، تولید می شود.
وی تصریح کرد: صادرات کنسانتره مس، خام فروشی محسوب نمی شود و در صنایع معدنی، خام فروشی در هر زنجیره ای بنابر تکامل واحد های بالادستی و پایین دستی شرایط خاص خود را دارد که مدام باید از سوی ستادهای تخصصی به روز آوری شود.
همچنین شرکت مس از تولید بیش ازیک میلیون و ۱۸۰ هزار تن کنسانتره در سال ۹۸ خبرداد که در تاریخ فعالیت آن بی سابقه است.

برخورداری تولید کنسانتره از بالاترین حاشیه سود
آقاجانلو اضافه کرد: امروز بهره برداری سریعتر از طرح های در دست اجرای بخش مس که اکنون در دستور کار قرار دارد، موجب افزایش تولید محصول اقتصادی کنسانتره مس می شود که از بالاترین حاشیه سود در بین کلیه محصولات زنجیره تولید مس برخوردار است.
وی تصریح کرد: انتظار می رود در دوره چهار ساله آینده با راه اندازی طرح های توسعه در بخش مس، بیش از ۷۰ درصد به ظرفیت کنسانتره افزوده خواهد شد.

بستر مناسب برای توسعه صنایع معدنی
معاون طرح های توسعه ایمیدرو خاطرنشان ساخت: امروز ذخایر غنی معدنی، موقعیت ممتاز جغرافیایی و دیگر فاکتورهای شا خصی که درکشور وجود دارد، می تواند بستر مناسبی برای توسعه در بخش های مختلف به ویژه صنایع معدنی و صادرات باشد.

وی برقراری روابط تجاری – اقتصادی سازنده و بلند مدت در عرصه بین المللی را ضامن ارتقای صادرات با پرهیز از مداخلات سیاسی در مبحث فنی- اقتصادی و اصلاح قوانین و مقررات دانست.

true
true
true
true

true