×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
آغاز بهره‌برداری از طرح‌های جهش تولید در صنعت مس با دستور رئیس‌جمهور و با حضور وزیر صمت

به گزارش کیوسک خبر به نقل از مس پرس، سعدمحمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که علاوه بر این دو طرح، کارخانه اکسیژن و انبار کنسانتره نیز افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: ارزش سرمایه‌گذاری این ۴ طرح جمعاً ۲۵۲ میلیون یورو بعلاوه ۲۲۱ میلیارد تومان است و منجر به اشتغال‌زایی برای ۲۴۸ نفر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌‌که طرح توسعه ذوب مس خاتون‌آباد شامل دو طرح پروژه احداث انبار کنسانتره مس به ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال و کارخانه تولید اکسیژن به ظرفیت ۴۴۰ تن در روز است اظهار داشت: طرح توسعه ذوب مس خاتون با هدف افزایش ۵۰ درصدی تولید مس آندی از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن در سال تعریف و طراحی شد و با اتکا به توان داخلی تنها ظرف مدت ۵ ماه به بهره‌برداری رسید که یک رکورد زمانی در راه‌اندازی این کارخانه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۱۸ میلیون یورویی و ۱۱۱ میلیارد تومانی طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد و اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفری این طرح گفت: برای دو پروژه احداث انبار کنسانتره مس و کارخانه تولید اکسیژن نیز جمعاً ۳۴ میلیون یورو و ۳۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و منجر به اشتغال‌زایی برای ۶۳ نفر خواهد شد.
سعدمحمدی با اشاره به این‌که با بهره‌برداری از انبار کنسانتره مس از اتلاف فیزیکی ماده ارزشمند کنسانتره مس جلوگیری می‌شود بیان کرد: پروژه احداث کارخانه تولید اسیدسولفوریک خاتون‌آباد که یکی از مهم‌ترین طرح‌های محیط زیستی صنعت مس است و با هدف تولید ۶۰۰ هزار تن اسیدسولفوریک در سال طراحی‌شده است نیز با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون یورو و ۷۵ میلیارد تومان و با ظرفیت اشتغال برای ۶۵ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

true
true
true
true

true