×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲
نباید اشتغال جوانان ما قربانی سودجویی و منفعت طلبی عده ای دلال شود

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: ما علاقه‌مند نیستیم که یک ریال از ثروت این کشور در اختیار بیگانگان باشد و اشتغال جوانان ما قربانی سودجویی و منفعت طلبی عده ای دلال شود.
به گزارش کیوسک خبر به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل؛ خط جدید تولید سیگارت سازی در ارومیه با حضور دکتر عامریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور و دکتر شیخان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران خط جدید تولید سیگار بهمن نانو سیلور در ارومیه افتتاح شد.

این خط ظرفیت تولید بالغ بر یک و نیم میلیارد نخ سیگار در سال دارد و برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند. برای ایجاد این خط حدود ده میلیون یورو سرمایه گذاری شده است.

دکتر محمد شیخان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در این مراسم اظهار داشت: بنده آذربایجانی نیستم اما همه وجودم متعلق به آذربایجان است چرا که فرهنگ مردم این خطه با فرهنگ عاشورا، غیرت و جوانمردی آمیخته شده است.

شیخان با اشاره به ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی، به رشادهای سرداران شهید باکری اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان غربی یادآور هشت سال دفاع مقدس و ایثارگریهای رزمندگان و جانبازان است.

وی همچنین شهید حاج مهدی باکری را نماد شجاعت مبتنی بر فرهنگ عاشورا توصیف و از وی بعنوان یک اسطوره ملی یاد کرد.

وی به مجاهدت‌های آیت‌الله حسنی در آذربایجان اشاره و تاکید کرد: آیت‌الله حسنی یک روحانی مردمی بود و همین ویژگی او سبب شده تا همواره مردم یاد و خاطره او را زنده نگه داشته و گرامی بدارند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به آرمان‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: آرمان انقلاب اسلامی آرمان عدالت، مبارزه با ظلم و فساد، مبارزه با استعمار و تحقق عدالت اجتماعی در همه جای دنیا است و امروز هم همه هویت خدمتگزاران انقلاب اسلامی با همین شاخصه ها سنجیده می شود.

شیخان با تاکید بر اینکه اگر مدیری در این مسیر و ریل حرکت کند می تواند خود را در جبهه انقلاب اسلامی تعریف کند، تصریح کرد: مدیری در این جبهه خادمی بیشتر خواهد کرد که خدمت گزاران واقعی مردم که ولی نعمت‌های انقلاب هستند، باشد.

وی به حضور مردم در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تصریح کرد: خرداد ۱۴۰۰ گفتمان جدیدی را در عرصه سیاسی کشور ایجاد کرد و آن گفتمان، عدالت، اتکا به توان داخلی، مبتنی بر آرمان‌های انقلاب در راستای توسعه و عدالت اجتماعی است و دولت آیت‌الله رئیسی هم مبتنی بر همین شاخصه‌ها و مطالبات مردمی بر سر کار آمد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران افزود: دولت آیت‌الله رئیسی از روز اول در صحنه میدان عمل بوده و وعده داده که همواره با مردم و در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کند.

شیخان تاکید کرد: اگر چه صحنه خدمت در راستای ماموریت‌های کلان کشور کار سخت و پیچیده‌ای است اما انشالله به فضل الهی این نگاه جدبدی که در دولت سیزدهم حاکم است با تحقق برای رسیدن به اهداف خود پایدار خواهد بود.

وی که در آیین بهره برداری از یک خط جدید تولیدی سیگارت سازی سخنرانی می‌کرد، تصریح کرد: در هر یک از مجتمع‌های تولیدی ما وقتی یک ظرفیت جدیدی برای تولید فراهم می‌شود، دشمنان ما ناراحت می‌شوند. چون آنها می‌دانند با همین سرعتی که طی چندماه گذشته اتفاق افتاده است، ما در حال توسعه و افزایش سهم بازار خواهیم شد و آن وقت آنها مجبورند که خارج شوند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: آنها چون منافع زیادی دارند دست و پا می‌زنند و سنگ‌اندازی می‌کنند اما ما با کمک و همت شما مبارزه می‌کنیم تا صحنه پیروزی.

شیخان با بیان اینکه صحنه پیروزی در این صنعت برای ما مشخص است، گفت: ما علاقه‌مند نیستیم که یک ریال از ثروت این کشور در اختیار بیگانگان باشد و اشتغال جوانان ما قربانی سودجویی و منفعت طلبی عده ای دلال شود.

وی خبر داد: به زودی محصول جدید شرکت دخانیات با نام «بهمن نانو سلیور با نشان یوز ایرانی» ظرف کمتر از یک ماه آینده وارد بازار می‌شود و این محصول هم بازار داخلی و هم خارجی را در بر می‌گیرد و پرچمدار این حرکت آذربایجان است.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران هزینه پروژه خط تولیدی در آذربایجان را ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: این مجموعه تولیدی بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ هزار نخ سیگار به افزایش ظرفیت تولید ما کمک می کند. این یک سرمایه گذاری هدفمند برای سهم بیشتر در بازار است.

شیخان به ظرفیت های مهم استان آذربایجان غربی اشاره و تاکید کرد: استان ارومیه چون اکوسیستم چند وجهی در بخش کشاورزی، تولید، تحقیقات و پرایمری، دارد می‌تواند این ظرفیت را احیا کند و در واقع مجتمع تولیدی آذربایجان غربی ما می تواند سایت صادراتی هم باشد.

وی با طرح این پرسش که چرا در ۸ سال گذشته چرخه ها و زنجیره‌های تولید صنعت دخانیات را تک تک منهدم کردند، گفت: آنهایی که در گام نخست بخش کشاورزی را نابود و ۳۰ هزار کشاورز زحمتکش ما را خانه نشین کردند همان افرادی هستند که محصولات کشاورزی ما را حتی حاضر نبودند با یک یورو خریداری کنند اما با ۹ یورو وارد می‌کردند!.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه این تفاوت قیمت به جیب چه کسی می‌رفت؟ ، افزود: به جیب کسی میرفت که با ارز دولتی شرکت‌های خارجی را در ایران راه‌اندازی و خط پرایمری شرکت های خارجی را با ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

شیخان با بیان اینکه آنها حتی حلقه های دیگر بخش های تولیدی ما را هم نابود کردند، گفت: چرا مرکز تحقیقاتی آذربایجان غربی تعطیل است؟ مگر می شود کشوری که در صنعت دخانیات بیش از ۹۰ سال سابقه داشته باشد بعد در یک بازه کوتاه مدت همه فعالیت خود را تعطیل کند! و این تعطیلی به نفع چه کسانی بوده و چه کسی از آن نفع برده است.

وی ابراز تاسف کرد: امروز بیگانگان همه بازار دخانیات ما را تصاحب کردند و سالانه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از ثروت مردم را خارج می کنند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه این خط جدید تولیدی مانع از خروج ارز از کشور می شود، گفت: همه ما با استعمال دخانیات مخالفیم اما اگر قرار است، دخانیات فعال باشد، باید اشتغال و منافع آن برای مردم خودمان باشد.

شیخان با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی در برنامه‌های تولیدی شرکت دخانیات ایران گفت: اگر یک مدیر پشت میز نشین بودیم با افزایش ۳۰ درصدی راضی بودیم اما با یک نگاه تحولی نسبت به تولید برنامه ریزی کردیم و این برنامه زمانی محقق می شود که شما شبانه روز کار کنید.

وی افزود: باید قیمت تمام شده محصولاتمان را پایین بیاوریم چون هزینه های سربارمان بالا است و این با دلسوزی و تعهد درست می شود.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در پایان گفت: درست است که ما تولیدکننده سیگار هستیم اما به دنبال این نیستیم که مصرف سیگار از ۲۰ سال به ۱۳ سال برسد و با آن بشدت مخالفیم و با جریاناتی که به این موضوع دامن میزنند، باید بشدت برخورد شود چرا که حفظ منافع ملی از همه مسائل بالاتر است.

شیخان افزود: حتی نمی خواهیم تنوع محصول بدهیم که دیگران را تشویق کنیم که به مصرف دخانیات روی بیاورند. اما باید بازار این محصول در دست خودمان باشد تا منفعت آن به ملت برسد و ظرفیت تولید ثروت و اشتغال ایجاد کنیم و این مهم با اعتقاد و باور ممکن خواهد بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.