×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳
قانون اجباری شدن کیسه هوای سالم برای خودروهای دست دوم

به گزارش کیوسک خبر، این اقدام بیشتر به افتخار و یادبود نوجوانی در راکلند است که جان خود را به خاطر همین موضوع از دست داد.

نیویورک به نمایندگی ها و نمایشگاه های خودروی دست دوم زمانی مجوز فروش را می دهد که کیسه هوای آنها سالم باشد و درست کار کند. کیتی هوکل Kathy Hochul فرماندار نیویورک لایحه پیشنهادی را با امضای خود به قانون تبدیل کرد که نام آن را «قانون آنتونی آموروس» گذاشته اند که یادبود نوجوان ۱۸ ساله ای از ناحیه راکلند است که در حادثه رانندگی در سال ۲۰۱۳ جان خود را از دست داد و دلیل مرگ وی را نبود کیسه هوا در خودرو اعلام کردند. خود او هم هنگام خرید این خودروی دست دوم اطلاع نداشت که سامانه کیسه هوای آن کار نمی کند.

بر اساس این قانون، نمایندگی های فروش باید سندی ارائه کنند که گواهی بدهد خودرو به کیسه هوا مجهز است و کار می کند. هوکل در بیانیه ای خبری گفته است: «هر شهروند نیویورکی مستحق آن است که در خیابان و پشت فرمان سالم و ایمن بماند. زمانی که تراژدی به انسان ها رو می کند، بهتر است که کیسه هوا از جان راننده و سرنشینان محافظت کند. برای همین است که این قانون جدید اهمیت دارد و نشانه ای به یابود آنتونی آموروس و قدردانی از کسانی است که این لایحه را تا قانون شدن پیگیری کردند.»

این لایحه در ماه ژوئن در مجلس نمایندگان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و از زمان امضای فرماندار ایالات اجرایی می شود. کنث زبروسکی Kenneth Zebrowski نماینده دموکرات شهر نیویورک در این باره گفته است: «این قانون شهر نیویورک را برای استفاده کنندگان از وسایل نقلیه امن تر می کند و یاد و خاطره جوانی از رالکند را زنده نگه می دارد. قبلاً بر اساس قانون فروش خودرویی که کمربند ایمنی نداشت قدغن بود حالا فروش خودروی دست دوم بدون کیسه هوای سالم ممنوع شده است.»

آموروس در ژانویه سال ۲۰۱۳ در صانحه تصادف جان خود را از دست داد و خودروی او مزدا پروتوژه Protege مدل ۲۰۰۳ بود. بخشی از خیابان تیلز-ماونت به سمت استونی پوینت به یاد این نوجوان به خیابان آموروس تغییر نام داد. در همان محله بورسیه ای به نام وی و به یادبود وی اختصاص یافت. سناتور جیمز ساکوفیس James Skoufis نماینده دموکرات از اورنج کاونتی هم در این زمینه گفته است: «با قانون آنتونی آموروس جان افراد بیشماری در جاده ها نجات خواهد یافت. من از خانواده این نوجوان به خاطر پیگیری خستگی ناپذیرشان برای ایمن تر شدن و محافظت از رانندگان پشت فرمان قدردانی می کنم.»

منبع: lohud.com