×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲
اعلام زمان برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ‌امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، بدریه بحرینی مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد:چهارمین جشنواره موسیقی کیش روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اسفند امسال در جزیره برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: پیش از این دهه پایانی دی ماه برای برگزاری این جشنواره تعیین شده بود که پس از برگزاری جلسات متعدد در نهایت نیمه اسفند زمان قطعی چهارمین جشنواره موسیقی کیش خواهد بود.

وی در همین خصوص اظهار داشت: زمان برگزاری با توجه به ایام مبارک اعیاد شعبانیه که مصادف با یکشنبه ۱۵ اسفند ولادت سالار شهیدان، امام حسین(ع) دوشنبه ۱۶اسفند ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سه‌شنبه ۱۷اسفند ولادت امام زین‌العابدین(ع) هستند، قطعی شد تا در این ایام مبارک شاهد شور و نشاط مضاعفی در جزیره کیش باشیم.

بحرینی ادامه داد: نزدیکی اعیاد خجسته‌ی شعبانیه با تعطیلات نوروز؛ مجموعه برگزارکننده این رویداد را بر آن داشت تا زمان مناسبی را برای برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش انتخاب کنند.

وی افزود: داوری‌های نخست آغاز شده است و پس از بررسی نهایی هیات انتخاب، گروه‌های راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره موسیقی که از استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هستند، به صورت رسمی اعلام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰روز پیش از آغاز جشنواره، گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی برای اجرا در جزیره کیش به صورت رسمی از درگاه اینترنتی festival.kish.ir معرفی خواهند شد.

بحرینی در ادامه افزود: این جشنواره در نظر دارد به معرفی فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و سنت‌ها بر اساس رنگ‌آمیزی در سواحل جنوبی از دریای عمان تا خلیج فارس واستان‌های جنوبی ایران بپردازد.

رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال تصریح کرد: مهمترین هدف برگزاری رویداد موسیقیایی جزیره کیش، مورد توجه قرار دادن کیش با سابقه تاریخی ودیرینه خود از نظر فرهنگی و موسیقایی است و در کنارآن رونق کسب و کار در جزیره، ایجاد جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ بوم‌گردی است