×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران برای خرید مسکن در آبان ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار کیوسک خبر ؛ جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه ۱۴۰۰، نشان می دهد در این ماه، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۷.۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۳.۵ و ۶۳.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
این در حالی است که در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران با رشد ۱.۲ درصد نسبت به مهرماه سال جاری به بیش از ۳۲ میلیون تومان رسیده است که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷.۷ درصد بیشتر شده است. هرچند نکته مهم در این بخش روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته است. زیرا رشد این نرخ در ماه پایانی تابستان ساال جاری ۱۸.۴ درصد بوده است.

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران
در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با ۱۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. این در حالی است که ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۲.۲ و ۲۰.۶ درصد افزایش نشان می‌دهند.

همچنین جدول فوق نشان می‌دهد که منطقه ۵ پرمعامله‌ترین منطقه شهر تهران بوده که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در این منطقه ۳۸ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان بوده است. منطقه ۱۰ نیز با ۶۵۸ معامله در جایگاه دوم تعداد معاملات مسکن قرار دارد که میانگین قیمتی این منطقه ۲۰ میلیون و ۹۳۱ هزار تومان بوده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true