×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
۹۴ کشتی حامل کالای اساسی در سال ۹۸ با دریافت دیسپچ تخلیه‌ شد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ امیر طالبی با بیان این‌که تأمین ۶٠ درصد شکر، ٣۵ درصد روغن خام و ٢٠ درصد برنج مورد نیاز کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده است گفت: در سال گذشته بیشتر کالاهای اساسی وارد شده در بنادر به صورت مستقیم از کشتی به واگن های قطار برای ارسال  به مراکز دائم ذخیره سازی انتقال یافت که موجب  کاهش هزینه ها و سرعت حمل کالاها  شد.

وی افزود: مأموریت و وظیفه‌ی ما تأمین کالاهای اساسی کشور است و ما بر اساس تکلیف برای حفظ  ذخایر راهبردی کشور، با رصد بازار  جهانی و در بهترین شرایط علی‌رغم تمام مشکلات و تحریم‌ها، کالاهای مورد نیاز کشور را خریداری می کنیم.

طالبی گفت: در سال ۹۸، بیش از ۲ میلیون تن کالاهای اساسی برنج، روغن و شکر وارد کشور شده که بخشی از این کالاهای اساسی در شبکه توزیع قرار گرفته و بخشی برای ذخایر راهبردی در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با ورود ٩۴ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در سال ٩٨ در پهلوگیری کشتی ها در بنادر کشور  رشد۱۴۰درصدی داشته ایم.                     

وی افزود: حدود ١١۵ قرار داد بین‌المللی برای خرید بیش از ۵ میلیون تن کالاهای اساسی در سال ۱۳۹۸ داشته‌ایم که بخش عمده‌ی کالاهای این قراردادها در سال ٩٨ و مابقی در فروردین و اردیبهشت ٩٩ وارد کشور خواهد شد.

وی بیان کرد: واردات این کالاها با زحمات شبانه‌روزی نیروی انسانی کارشناس و متخصص شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌شود و نکته قابل توجه این‌که با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در بنادر داشتیم،  نه تنها برای تخلیه‌ی کالاها دموراژ پرداخت نکردیم،  بلکه دیسپچ برای این کالاها نیز دریافت کرده‎ایم.

true
true
true
true

true