×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
چین میزبان ۲۰ میلیون کاربر شبکه ۵G

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، چین که بدون شک یکی از نخستین و بزرگترین پیشگامان توسعه و راه‌اندازی نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه ۵G جهان به شمار می‌رود، بر اساس گزارش وب سایت gizchina،  هم اکنون میزبان بالغ بر ۲۰ میلیون کاربر در این کشور است که که به نوعی از شبکه ۵G برای اتصال به اینترنت جهانی استفاده کرده و بهره می‌برند.  

از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در این کشور پهناور آسیای شرقی می‌توان به چاینا موبایل (China Mobile) و چاینا تلکام (China Telecom) اشاره کرد که طبق آمارهای منتشر شده در پایان ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی،  تعداد مشترکان و کاربران ۵G شرکت مخابراتی چاینا موبایل ۱۵.۳۹۹ میلیون بوده که این رقم برای شرکت مخابراتی چاینا تلکام ۵.۱۷ میلیون نفر ثبت و گزارش شده است که در مجموع تعداد کاربران فعال شبکه ۵G این دو اپراتور چینی به ۲۰.۵۶۹ میلیون کاربر می‌رسد.

همچنین آمارهای منتشر شده از سوی آکادمی ارتباطات و فناوری چین در ماه گذشته میلادی نشان می‌دهد که تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری ۵G در بازار چین ۲۱.۶۱۴ میلیون دستگاه بوده است که نشان می‌دهد آمار و ارقام منتشر شده از سوی اپراتورهای مخابراتی درست و دقیق بوده است.

پیشتر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده بودند که تا پنج سال آینده نیمی از جمعیت جهان به شبکه ۵G متصل شده و دسترسی پیدا خواهند کرد.  

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر هواوی، نوکیا، اریکسون، زد تی ای،  ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

true
true
true
true

true