×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
ورود قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام با تمام قوا برای مقابله با کرونا

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، محمد ودود حیدری، مسئول قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این مطلب گفت: هم اکنون وارد مرحله دوم فعالیت‌ها شده‌ایم و در مرحله اول در حوزه‌های مختلف اقدامات گسترده‌ای صورت گرفت.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در مرحله اول این خدمات گفت: بیش از ۶۰۰ نفر از فعالین جهادی همکار ستاد در عرصه بهداشت و درمان را به سامانه ۴۰۳۰ معرفی کردیم تا در طرح ملی غربالگری ضدکرونایی و پاسخ به سئوالات و دغدغه‌های درمانی مردم مشارکت کنند که تاکنون با ۹۶ هزار دقیقه فعالیت در این سامانه کمک قابل توجهی برای این سامانه ملی بوده‌اند.

حیدری افزود: در این مرحله برای خدمت رسانی به مردم مناطق محروم و کم برخوردار بیش از ۲۵۰ گروه جهادی شامل نیروهای متخصص و متعهد و فداکار را در سراسر کشور ساماندهی کردیم.

مسئول قرارگاه جهادی ستاد اجرایی در توضیح خدمات انجام گرفته توسط این گروه‌ها افزود: حضور در بیش از ۴۰۰ نقطه شهر و روستاهای کشور جهت ضدعفونی و گند زدایی ، توزیع بیش از ۱۰۰ هزار بطری انواع محلول و ژل ضدعفونی کننده، تولید بیش از ۷۰ هزار ماسک و توزیع آن با هماهنگی مسئولین وزارت بهداشت در مناطق محروم، کمک به ضدعفونی کردن اماکن عمومی، مدارس، عابر بانک ها، معابر و محله های شهری و همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه استانی جهت تولید، توزیع و تامین مواد ضدعفونی کننده از جمله خدمات این نیروهای جهادگر و متعهد بوده است.

وی افزود: همچنین به منظور قدردانی از تلاش‌های مدافعان سلامت، از جمعی از پرستاران و پزشکان حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا در شهرها و روستاها، توسط گروه‌های جهادی ستاد قدردانی و تجلیل شد.

ودود حیدری خاطرنشان کرد: این آمار و گزارش‌ها مربوط به مرحله اول فعالیت گروه‌های جهادی همکار می‌باشد و مرحله دوم فعالیت قرارگاه بعد از ارسال بسته لوازم ضدعفونی کننده از پس فردا (پنج شنبه) با سازماندهی ۳۰۰ گروه جهادی همکار در سراسر کشور آغاز خواهد شد و تا پایان مقابله با این ویروس نیز ادامه خواهد داشت.

true
true
true
true