×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
مدیر عامل بانک صنعت و معدن از افزایش ۳ برابری اختیارات سرپرستی ها و شعب این بانک در اعطای تسهیلات و اعتبارات خبر داد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن دکتر مهری ضمن بیان مطلب فوق افزود: اختیارات تجمعی اعطای تسهیلات که در ابتدای سال ۹۷ در استانهای خاص ( دارای مزیت در توان تخصصی و کارشناسی ) و سرپرستی های درجه یک و درجه دو به ترتیب ارقام ۱۵۰ میلیارد ریال، ۱۲۰ میلیارد ریال و ۷۰ میلیارد ریال بوده در ابتدای سال جاری به ترتیب به ارقام ۴۶۷ میلیارد ریال، ۳۶۵ میلیارد ریال و ۲۰۷ میلیارد ریال رسیده است.
دکتر حسین مهری خاطر نشان کرد: این تفویض اختیار به سرپرستی ها و شعب در سه مرحله و در راستای تمرکززدایی و چابک سازی این بانک در خصوص اعطای تسهیلات و تصمیم گیری در موارد دیگری مانند وصول مطالبات و بخشش جرایم که پیشتر توسط ارکان اعتباری و مدیریت های ستادی صورت می گرفت به انجام رسید.
وی دلیل افزایش اختیارات را افزایش سرعت در تصمیم گیری و کمک به حل مشکلات صنعتگران و کارآفرینان عنوان کرد و افزود: رسیدگی به تقاضای مشتریان در استان محل طرح با هدف سهولت دسترسی به خدمات بانکی و امکان تعامل بیشتر و استفاده از ظرفیت های مسؤلان استانی انجام می شود.
دکتر مهری افزود: افزون بر آن این امر سبب تقویت روابط متقابل بانک با مشتری شده و امکان جذب و تخصیص بهینه منابع مالی را میسر می سازد و با تقویت بدنه کارشناسی در شعب و سرپرستی ها امکان ارائه مشاوره های تخصصی به صنعتگران برای شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری فراهم می شود.
وی کارکرد دیگر افزایش حدود اختیارات مدیریت های استانی بانک را برقراری توازن منطقه ای و جلوگیری از خروج سرمایه و منابع مالی استان ها دانست و عنوان داشت: فرآیند نظارت و حصول اطمینان از مصرف تسهیلات در محل مناسب از دیگر نتایج استفاده از ظرفیت شعب و سرپرستی ها می باشد.
مدیرعامل این بانک تصریح کرد: ستاد بانک وظیفه ارزیابی عملکرد شعب و سرپرستی ها به صورت ماهانه، فصلی و سالیانه را بر عهده داشته و پشتیبانی و پایش عملکرد را به صورت مستمر انجام می دهد.
مدیرعامل این بانک با اشاره به بازنگری در درجه بندی شعب بیان داشت: با بررسی شاخص های ارزیابی عملکرد شعب، شعبه مستقل توسعه ملی تهران، سرپرستی استان البرز، سرپرستی استان بوشهر و شعبه شهید شهسواری تبریز رتبه های برتر سال ۹۸ را به خود اختصاص دادند.

true
true
true
true

true