×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تجلیل سازمان بهداشت جهانی از ایران برای تشکیل بسیج ملی مقابله با کرونا

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی ضمن تشکر از مردم فهیم ایران در همکاری برای مهار و کنترل ویروس کرونا، گفت: امسال به دلیل شیوع این ویروس اولین سالی بود که مردم نتوانستند در روز طبیعت به دامان طبیعت بروند و در این زمینه همکاری خوبی با ما داشتند.

وی در ادامه با اشاره به نشستی که به شکل ویدئو کنفرانس با سازمان جهانی بهداشت در شرق مدیترانه برگزار شده است، افزود: این عزیزان فعالیت‌های کشور ما را برای کنترل کرونا ویروس بویژه بسیج مقابله با کرونا، تجلیل کردند و خواستند که بتوانند از تجربه ایران در این زمینه در کل منطقه استفاده کنند.

نمکی با اشاره به اینکه تا کنون توانستیم بیش از ۹۰ درصد جمعیت هدف را در این بسیج پوشش دهیم، اظهار کرد: برخی موارد مطرح شد که چرا وقتی می‌گوییم اوج سنگین اولیه بیماری در کشور را مدیریت کرده‌ایم،‌ پس شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم؟ که در پاسخ باید گفت این موضوع دلیل ندارد و بیماریابی بالا سبب شد تا موارد شناسایی ما افزایش یابد.

به گفته وی، طی روزهای آینده با بهبودی این افراد که در بیماریابی تحت مداوا قرار دادیم آمار کشور ما در سطح جهانی به سطح چشمگیری می رسد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم عزیز بدانند ما در مرحله مدیریت بیماری هستیم و مرحله مهار بیماری هنوز در پیش روی ما است. امیدوارم با ادامه همراهی مردم عزیز تا ۲۰ فروردین که مرحله اول فاصله گذاری اجتماعی است این همراهی روز به روز افزایش یابد؛ یقینا اثرات این همدلی باعث می‌شود که آمار افتخار آفرینی خود را در نشست مطرح کرده و تأیید کارشناسان را دریافت کنیم.

true
true
true
true

true