×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
برنامه راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها در استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری برای بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: برای افزایش سهم تجارت جهانی در این صنعت، در گام نخست، سهم نیم درصدی تا سال ۱۴۰۵ برنامه ریزی شده است.

وی گفت: کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها در ایران و رفع چالش های فرآوری توسعه این صنعت در کشور تشکیل شده است و راهبری آن بر عهده ایمیدرو است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این کارگروه کمیته های تخصصی استراتژی، اصلاح قوانین، بازار و تجارت، اکتشاف و استخراج تشکیل و بررسی طرح مطالعاتی تدوین استراتژی و برنامه های عملیاتی این صنعت انجام شده است.

رایزنی با گمرک برای رفع موانع

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه موانع قانونی در تجارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مرتبط با گمرک پیگیری خواهد شد، گفت: به منظور رفع مشکلات صنعت گوهرسنگ ها، نظرات کارشناسی این کارگروه، در شورای عالی معادن بررسی می شود.

غریب پور با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همایش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی توسط اتاق بازرگانی و خانه معدن گفت: قرار بود اسفندماه سال گذشته همایشی در این زمینه برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا از دستور کار خارج شده است.

وی افزود: برنامه ریزی برای برگزاری همایش فوق بعد از بازگشت به شرایط عادی، مورد توجه است.

پرورش مروارید

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: در راستای توسعه این حوزه، همچنین بسترسازی برای پرورش “مروارید” با همکاری سازمان شیلات ایران و با مشارکت بخش خصوصی در منطقه پارسیان آغاز شده است.

پروژه های اکتشاف گوهرسنگ ها

وی در تشریح دیگر برنامه ایمیدرو در سال جاری، گفت: پیگیری پروژه های اکتشاف گوهرسنگ ها طی سال جاری در دستور کار قرار گرفته است. تجمیع داده های حاصل از مطالعات انجام شده اکتشافی در کشور و برنامه ریزی جهت پی جویی در محدود های پیشنهادی در این راستا خواهد بود.

بنابر این گزارش، وجیه ا… جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محمد رضا بهرامن رییس خانه معدن، ایرج موفق رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان، محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف ایران، مجمد جواد پیش بین رییس کانون هماهنگی سنگ های قیمتی و جواهرات ایران، منصور قربانی مسئول تدوین طرح مطالعاتی استراتژی و برنامه های عملیاتی این صنعت از دانشگاه بهشتی و محمد رضا جان نثاری مدیر دفتر اکتشافات فلزی و غیرفلزی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و همچنین تنی چند از کارشناسان این صنعت در این جلسه حضور داشتند و نظرات خود را برای توسعه صنعت فوق مطرح کردند.

بنابه دستور رئیس هیات عامل ایمیدرو و با هدف تسریع در اجرای برنامه های مربوط به سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، مقرر شد جلسات این کارگروه ۲ هفته یکبار برگزار شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true