×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۸۲۰۰۰ هندی در ۲۴ ساعت گذشته +جدول تغییرات

به گزارش کیوسک خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز، ۲۴ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۵۶۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۳۵ هزار و ۶۷۹ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷ میلیون و ۹۶ هزار و ۶۷۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۷ هزار و ۹۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۴۸ هزار و ۳۱۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۸۴ هزار و ۸۰۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۲ هزار و ۴۸۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۴۹۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۸ هزار و ۷۲۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸۲ هزار و ۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۹۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱ هزار و ۷۲۵ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، آفریقای جنوبی، کلمبیا و مکزیک نیز به‌ترتیب با ۹۷۵ هزار و ۵۷۶، ۶۲۱ هزار و ۹۹۷، ۶۱۸ هزار و ۲۸۶، ۵۸۲ هزار و ۲۲ و ۵۷۹ هزار و ۹۱۴ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۴۵۱ هزار و ۷۹۲ و شیلی با ۴۰۴ هزار و ۱۰۲ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌‌ترتیب با ۳میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۷۷، ۲میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۵۰ و ۲میلیون و ۵۸۵ هزار و ۳۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا , کشور هند ,

true
برچسب ها : ,
true
true
true

true